Namioty ślubne – wesele we własnym ogrodzie

23 września 2018

Wesele w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, dziwi więc, że młode pary chętnie wynajmują namioty weselne, które spełnią ich potrzeby. Organizujesz ślub w plenerze i chcesz wybrać najlepszy produkt? Sprawdź nasze wskazówki!

Namiot ślubny a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu sprawia, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele namiotów na wesele, a ich różnorodność pozwala na wybranie produktów spełniających wszelkie potrzeby przyszłych małżonków. W sprzedaży można znaleźć zarówno namioty ślubne stworzone z myślą o kameralnych imprezach, jak i modele, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla dużej liczby gości. Urządzasz niewielkie przyjęcie na działce, a może bardziej wystawną uroczystość? Jeżeli masz większe potrzeby, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich zaproszonych.

Namiot weselny – typu gwiazda czy dwuspadowy?

Wielkość namiotu to oczywiście nie jedyny element, który warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Niesłychanie istotny jest także rodzaj konstrukcji. Do najpopularniejszych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Turek, Gwiazda, Stretch, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem spiczastym lub dwuspadowym, a także hale z plexi.

Namiot na wesele – zadbaj o wygodę zaproszonych

Istotna jest także solidna konstrukcja namiotu – najlepsze są modele skonstruowane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny komfort zapewnią wodoszczelne poszycia, które ochronią też przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.