Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

8 maja 2020

Sprawdź, gdzie kupić mopy płaskie

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o znacznej powierzchni – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Nieomal jednakowo ważne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i skraca czas mycia posadzek. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]