Misie dla niemowląt – sprawdzony wybór

27 sierpnia 2018

Misie to uniwersalne zabawki, które zawsze będą na czasie. Myślisz o tym, jakiego rodzaju prezent kupić niemowlakowi? Wybierz zabawki posiadające odpowiednie atesty. Mięciutki miś przytulak jest oczywistym wyborem, ale warto zwrócić uwagę, czy przygotowano go w staranny sposób.

Misie dla niemowląt – zabawki estetyczne i bezpieczne

Decydując się na zakup pluszowego misia dla niemowlaka musisz mieć pewność, że upominek przetrwa nawet najmocniejsze przytulanie – nasze pociechy często nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi przytulankami, które towarzyszą im wszędzie. Porządny miś przeznaczony dla niemowląt od szóstego miesiąca życia będzie miał oznaczenie CE, które zapewnia najwyższą jakość – to najbardziej istotne kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu zabawki. Należy też zweryfikować czy tworzywa, z których wykonano pokrycie niedźwiadka nie będą alergizować delikatnej skóry maluszka. Kolejnym istotnym czynnikiem jest sposób wykończenia – ręczne uszycie pluszaka zapewnia o unikatowości każdej sztuki.

Miś przytulak – z czego zrobione są starannie wykonane przytulanki

Sprawdź to, czy misia można wyprać w pralce jeśli zjedzie taka potrzeba – zwłaszcza, jeśli chcesz, aby był on wieloletnim towarzyszem dzidziusia. Należy też ustalić, czy po takim zabiegu materiał wypełniający pluszaka szybko wyschnie. Wiodący producenci przytulanek korzystają z najwyższej jakości miękkich materiałów, które mają przetrwać zarówno intensywną zabawę, jak i regularne pranie. Innym kluczowym elementem perfekcyjne wykończonej zabawki są specjalne kulki umieszczone wewnątrz, które powodują, że miś nie przewraca się i dzięki temu rzadko będzie wysuwać się z dłoni śpiącego maluszka.