Lampy solne i ich cechy lecznicze

28 marca 2024

Zainteresowany lampy solne sklep? Zajrzyj tutaj.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

W jaki sposób działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko popularne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia i właściwego humoru.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]