Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

8 września 2019

Co powinno się wiedzieć o Citroen części zamienne?

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w Polsce są doceniane ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz przede wszystkim za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, Jumper, C1, C2, C3, C-Elysse, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku powinno się na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn chłodniczy oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, wymagają też elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak ekonomicznie i wygodnie kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie wymagane elementy można zamówić online.

Nasza siedziba:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]