Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

7 grudnia 2019

Szukasz hakowców? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną wytrzymałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą mocowania do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do przechowywania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]