Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

25 marca 2020

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Roma, Venezia, Firenze oraz Trieste. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, czekolady czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Carmel oraz Chocolate.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zmniejszyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]