Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

9 lutego 2020

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie i instrumenty. Wyliczono, że wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nieomal o 90%. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Drugim liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i bezproblemową obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można w krótkim czasie otrzymać tożsame prototypy, do czego dąży się głównie w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są w szerokim zakresie stosowane w rozmaitych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest dokładny i solidny, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie występują odkształcenia.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]