Kiedy stosuje się antenę naziemną?

19 grudnia 2019

Zamów antenę telewizyjną na telmor.pl

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym gadżetem, należy zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dziś naprawdę duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się także wysoką odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zakupić. Należy pamiętać, że pod uwagę należy brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]