Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

25 sierpnia 2020

Na tej stronie znajdziesz więcej informacji o ofercie Cafessima

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną udajemy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Dzisiaj do większości popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]