Jak wybrać dobre buty na motor?

28 listopada 2020

Buty na motor znajdziesz na www.legato-motocykle.pl.

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne części odzieży dla motocyklistów, bardzo dobrze się prezentują i zapewne wiele osób chciałoby je kupić ze względu na sam ich wygląd. Jednak ich zasadniczymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem oraz zapewnienie ochrony stopy oraz goleni podczas ewentualnego wypadku.

Typy obuwia motocyklowego

Nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motocyklu, mają problem z tym, które buty na motocykl będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka typów obuwia. To m.in.:
1. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wykonane są z surowców zabezpieczających nogę przed zamoknięciem.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są doskonałe na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, zatem też zagwarantowanie osłony stopie nie jest w nich najważniejsze. Ich zaletą jest natomiast wyjątkowy komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się na nogach.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na drogach ekspresowych i torach wyścigowych, gdzie ryzyko wypadków i urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu wyposażone są w liczne usprawnienia redukujące niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości goleni lub śródstopia. To obuwie jest długie, sztywne i z trudem można się w nich poruszać bez motocykla.

Buty na motor – wybierz je z głową

Wybierając buty na motor należy w pierwszej kolejności ustalić, jakie mają mieć ogólne zastosowanie – używanie butów miejskich w trasie może skończyć się bolesnymi obrażeniami w razie kraksy, z kolei buty crossowe używane tylko do jazdy po mieście, będą może prezentowały się rewelacyjnie, ale kierowca nie będzie odczuwał w nich komfortu. Rolą obuwia na motor, notabene jak innych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, w związku z tym jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niezwykle ważna. Kupujmy zatem obuwie najlepszych producentów. W razie niepewności trzeba zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy bądź zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup obuwia.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]