Gotuj zdrowo – o soli himalajskiej i kłodawskiej niejodowanej

29 stycznia 2024

Potrzebujesz soli kłodawskiej niejodowanej? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Składnikiem potrzebnym do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie zalety posiada niejodowana sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Dlaczego warto wykorzystywać je w kuchni?

Różowa sól himalajska – jakich pierwiastków dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najważniejszych dodatków, który wspaniale podbija smak posiłków. Chociaż nieumiarkowane użycie soli może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie dawki (w granicach 6 gramów dziennie) są potrzebne dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek regulujący podtrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze pokładów mających prawie 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie mnóstwo wartościowych pierwiastków i minerałów, między innymi żelazo, potas czy cynk, a zarazem jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń i składników, np. toksycznych metali ciężkich. Różowa sól himalajska doskonale podbija smak dań i jest do kupienia zarówno w postaci grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – używana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska niejodowana z kolei to substancja o wysokim stopniu czystości – zawiera 97% chlorku sodu i jest kapitalnym dodatkiem do tradycyjnych przetworów. Jest między innymi kopalnią wapnia, żelaza czy magnezu, innymi słowy pierwiastków potrzebnych do zachowania pełni zdrowia. Sól kłodawska czerpana jest w kopalni Kłodawa w Wielkopolsce. Nie wypłukuje się jej ze złoża, toteż nie zatraca swoich cech i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest powszechnie używana nie tylko w branży gastronomicznej, ale także sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w rolnictwie, lecznictwie i kosmetyce.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]