Gdzie używa się tablic tekstylnych?

11 marca 2020

Tablice korkowe są powszechnie widziane w najrozmaitszych wnętrzach. Korzystamy z nich nie tylko w mieszkaniach, ale także w kancelariach, urzędach czy szkołach. Szerokie uznanie zawdzięczają przede wszystkim swojej uniwersalności. Korek to materiał, w który spokojnie możemy wielokrotnie wciskać szpilki czy pinezki, a ten nie traci swoich właściwości przez długi okres czasu. To dlatego wyprodukowane z korka tablice są bardzo funkcjonalne i dobrze sprawdzają się również w warunkach intensywnego użytkowania. Zainteresowanie tego rodzaju produktami zasadniczo wynika również tego iż są niedrogie – za niedużą tablicę zapłacimy około 50 złotych. Co kluczowe, te atuty tablic korkowych łączą się z ich sporymi walorami estetycznymi – pod tym względem wyjątkowo dobrze wyglądają tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – wybieraj z wielu kolorów oraz rodzajów obramowania

Tablice tekstylne to nic innego, jak tablice korkowe pokryte warstwą tkaniny. Podstawową zaletą tego konceptu jest podwyższenie walorów estetycznych tablicy. Jeśli z określonych przyczyn nie pasuje nam naturalny korek, tablice tekstylne okażą się dla nas idealne. Dostępne są w obszernej palecie barw, w związku z tym bez problemu znajdziemy wzór dopasowany do stylu danego mieszkania. W ofercie wytwórców są tablice tekstylne różniące się nie tylko barwą zastosowanego obicia, ale też obramowania. Kupić można np. tablice tekstylne z ramą aluminiową, z płyty MDF (w najrozmaitszych barwach, jak również warianty imitujące naturalne drewno) oraz drewnianą.

Tablice tekstylne – kilka propozycji na ich wykorzystanie

Główną funkcją tablic tekstylnych jest prezentacja różnego rodzaju dokumentów, które musimy mieć na wyciągnięcie ręki. Ale użycie tablic tekstylnych na tym się nie zamyka. Z uwagi na estetyczny design, mogą one być używane jako element dekoracji wnętrza. Wyśmienicie nadają się do przymocowywania fotografii lub otrzymanych kartek z wakacji. Poza tym można zawiesić na nich również inne rzeczy, między innymi kolczyki.