Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

24 grudnia 2019

Kup środki do dezynfekcji powierzchni mające kontakt z żywnością na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, blenderów, sztućców, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]