Estetyczne i odporne na korozję wyroby ze stali nierdzewnej

17 marca 2020

Stal nierdzewna ma dużo wartościowych cech powodujących, że jest stosowana w szerokim zakresie. Jej najważniejszy atut to z całą pewnością niepodatność na rdzę, która nie tylko gwarantuje wytrzymałość wykonanych z niej sprzętów, ale również umożliwia im styczność z płynami i zawilgotniałymi materiałami. Ponadto stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, że nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a spis jego zalet uzupełnia równa powierzchnia, która uniemożliwia rozwój drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Równowaga chemiczna i bezpieczeństwo mikrobiologiczne sprawiają, że stal nierdzewna to perfekcyjny materiał dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są na co dzień wykorzystywane przez zakłady przetwórcze, które korzystają z nich w toku produkcji i przechowywania artykułów spożywczych. W zakładach piekarskich i warzelniach piwa wyroby ze stali nierdzewnej używa się w jako pojemniki fermentacyjne. Stop ten jest też stosowany chętnie w branży kosmetycznej i przez firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją paliw, rozcieńczalników i innych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – meble i poręcze

Wytrzymałość na niesprzyjające czynniki atmosferyczne (niskie i wysokie temperatury, wilgotność oraz kwaśne deszcze) sprawia, że wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale nadają się użytku w warunkach zewnętrznych (np. jako balustrady balkonowe), a także na basenach (mowa o poręczach i drabinkach). Ze względu na przyciągającą wzrok estetykę, jednakowo dobrze prezentują się też wewnątrz budynków – m.in. na klatkach schodowych. Ponadto sterylność stali nierdzewnej pozwala na stosowanie jej w gabinetach lekarskich i ambulatoriach.