Elegancka i niedroga srebrna biżuteria

5 września 2018

Więcej o biżuterii srebrnej na www.bizutik.pl

Jest z nami od tysięcy lat i pomimo pojawienia się wielu nowatorskich projektów, w istocie mało ewoluowała. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swego rodzaju ozdobą człowieka, a także pozwala na wyrażenie własnego ja. Nic zatem dziwnego, iż biżuterię równie często zakładają kobiety oraz panowie, dzieci oraz dorośli, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Niezależnie od tego, które wzory lubimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały co najmniej kilka dziesięcioleci?

Atuty srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością to, że jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii jest zalecane klientom, którzy niedawno przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć też o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niskimi cenami.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży sporo czasu, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona porysować albo pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być czyszczona w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – unikniemy wówczas zarysowań.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]