Duży wybór wisiorków srebrnych

13 listopada 2018

Chcesz zamówić zawieszki srebrne? Odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.