Czym są rolety podgumowane?

5 listopada 2018

W upalne dni w roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i jak wrócisz rozkoszuj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, doskonałym do odpoczynku. Ten typ rolety w pełni nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolet podgumowanych

Głównym atutem rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie grzeje. Zazwyczaj w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzatora, to kup taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Nie ma przeciwwskazań, by były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Roleta podgumowana zazwyczaj występuje w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do nasłonecznionego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon oraz gabinet, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz model w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich wykorzystania.