Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

15 października 2019

Zamów sztylpy skórzane

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]