Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

25 listopada 2018

Dowiedz się, gdzie nabyć toczki do jazdy konnej, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami, a także pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]