Co różni maski do włosów od innych odżywek?

16 stycznia 2022

Chcesz kupić naturalne maski do włosów? Wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich stan niekorzystnie oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczna bywa koloryzacja, użycie nieodpowiednich kosmetyków, stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy lub zasypianie z mokrymi włosami. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Maski do włosów zapewniają znacznie intensywniejszą odbudowę aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Styliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb komórek skóry oraz włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być zestawione tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, różnego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]