Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

20 lipca 2018

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Ale co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji ?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na wielkość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.