Wymiana euro online – dlaczego warto?

16 września 2021

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę wymiany euro na złotówki w rozsądnej cenie.

Euro to dość nowa waluta, bo w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów Unii Europejskiej. Polska na razie nie sprostała warunkom, umożliwiającym wejście do strefy euro, co nie oznacza, że Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach lub też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Waluta euro i zalety z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w krajach będących członkami UE zauważalnie uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza przecież mniejszy problem z oszacowaniem potencjalnego kosztu czy też zysku przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu nieprzewidywalnych wahań kursów między walutami nierzadko mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa również swobodę przemieszczania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość gotówki w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Współcześnie potrzebna im jedynie ich aktualna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze online szybko poznasz aktualną cenę euro

Polska, mimo członkostwa w UE od maja 2004 roku, jeszcze nie spełnia wszelkich przesłanek pozwalających na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE powszechnie już kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualną cenę euro na stronie kantoru internetowego, a przy okazji też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby opuszczania mieszkania. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz bardziej przystępna, ponieważ można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (także w nocy!), a przeliczenie waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilkanaście sekund, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.