Usługa mass collect – co to jest?

25 marca 2022

Szukasz szczegółowych wiadomości o mass collect? Wejdź na flobo.io

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin ta opcja?

Działanie mass collect jest w zasadzie niezwykle proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty lub standardowy przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na wyeliminowanie możliwych błędów, jakie mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Dlaczego warto skorzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (mają ją między innymi mBank i Bank Pekao) warto rozważyć jej wdrożenie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej 100 faktur. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]