Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

17 maja 2021

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Jednak w szybko transformującym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, z reguły z zeszłego dnia. Kolejnym i niezwykle istotnym plusem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka pomocnych usług popularnych wśród użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) lub w ustalonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie wolność w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających wygodę i dużą autonomię w rozporządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie i osoby studiujące lub pracujące za granicą. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasza siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]