Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

14 sierpnia 2018

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o ludziach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu czytelników na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalną niż indywidualna spłata poprzednich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto pamiętać, że firmy pożyczkowe konsolidują niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszej oferty. By ich uniknąć, warto poprosić o pomoc rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty instytucji, które udzielą finansowania klientom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.