Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

26 czerwca 2023

Na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/ poznasz aktualną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, nierzadko zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne góry Europy. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Malownicze Alpy – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoją powierzchnią parę krajów, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o których pokonaniu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Täschhorn – 4491 m n.p.m. , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. czy Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest wiele intrygujących propozycji adresowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują dobrą kondycję fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wyprawy na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy w głównej mierze na zdobycie wiedzy, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym plusem tych wypraw jest to, że prowadzone są w małych, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym przeżyciem, niosącym satysfakcję z przełamywania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]