Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

15 sierpnia 2022

Co trzeba wiedzieć o atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

By zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także motele, hotele i schroniska położone w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, piękno regionalnego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Lista ambasad i przydatne rozmówki – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niezwykle wartościowy dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, w którym poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego