Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

25 stycznia 2024

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą skitur? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl.

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie wyłącznie po to, żeby spędzić czas na szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych sztampowym relaksem w górskim domku z drewna i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów i nart.

Chcesz wiedzieć, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na poradę instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]