Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

23 czerwca 2022

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktywnych wakacjach dla singli? Doskonale trafiłeś! Wejdź tutaj.

Istnieją dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni uwielbiają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o takich osób agencje turystyczne przygotowują interesujące propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – znakomita sposobność, żeby zdobyć kolejne kwalifikacje

Aktywne wycieczki to rzetelnie zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać różne zakątki świata i Polski od zupełnie nowej strony. Scenariusz takich wypraw jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to dodatkowo doskonała szansa, żeby zdobyć kolejne kwalifikacje, bowiem nieraz wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do poznania zasad prawidłowego zachowania się na określonym obszarze. Na wyprawie w góry można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami oraz czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie lawiny. Należy także napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających ufności i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko europejskie góry

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są szczyty w bliższych i dalszych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i odwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także w czasie wyprawy w Himalaje lub do Namibii.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]