Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

14 października 2020

Chcesz kupić filtr F9? Koniecznie odwiedź tę stronę

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalach).

Filtry dokładne mini-pleat wyłapują pyły PM2.5 oraz pyłki roślin

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach montowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach czy biurowcach wspaniale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem także takie zanieczyszczenia, jak włókna, pyłki roślin czy spaliny. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się ogromną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna filtracja w wymagających warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o dalece wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na sprawną pracę w wymagających warunkach (aż do 80°C). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie należy spełnić wysokie normy czystości powietrza, jak na przykład w przemyśle spożywczym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46