Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

3 grudnia 2019

Więcej o kurs architektura

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to niezwykle ciekawe studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę trzeba jednak nie tylko udowodnić się znajomość najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi warto ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom niezbędne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, jak również specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W czasie kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący pomaga im przygotować pracę, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko rysunek, ale także porady profesjonalistów, które pozwolą przygotować się należycie do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć dobre portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie lub za granicą). Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego doświadczą tego, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim uczniom lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i podczas studiów.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]