Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

24 września 2022

Tu znajdziesz pełną ofertę kursu Blender.

Świat rysunku nieustannie się przekształca i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody na rzecz kreowania swoich prac wyłącznie cyfrowo. Komputery dają twórcom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który jednocześnie jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D na własną rękę może być frustrująca

Obsługę dowolnej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa niezmiernie irytujący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści zwłaszcza osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez kursanta doradzając, które elementy wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w małych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów a także profesjonalistów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością pożądaną i cenioną w szczególności w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Znajomość programu Blender 3D rozszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne prace, które później można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu pasjonaci animacji i artyści pragnący znaleźć nowe drogi wyrażania siebie czy też rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]