Kurs malowania akwarelami od podstaw – nauka w szkole rysunku

23 stycznia 2023

Nauka malowania akwarelami - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Malowanie akwarelami jest jedną z artystycznych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, aby odczuwać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież jedynie hobby bądź forma rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednak jeśli pragniesz poznać wszystkie techniki, należy postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – poznaj to wymagające medium

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i banalnego do wykonania, ale wpływa na niego wiele czynników, o których początkujący twórca nie ma zwykle pojęcia. Ogromny udział w samym procesie tworzenia ma także przypadek – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby od lat doświadczone w tej technice przenigdy nie są przekonane o tym, że praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak przewidywały. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, żeby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie przydatną podstawową wiedzę konieczną do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu chętnie widziani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin wnikliwie objaśniają specyfikę tych farb, różne techniki ich używania, a także rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd pracy.

Kurs malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasach powszechności internetu to nie problem wyszperać a następnie obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej nauce technik artystycznych nieodzowne są zalecenia, które kursanci otrzymują od nauczycieli podczas pracy. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a kursant nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Co więcej nauka w zespole ludzi o wspólnych pasjach formuje życzliwą atmosferę wsparcia, które jest bardzo potrzebne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Uczestnictwo w merytorycznej analizie twórczości pozostałych kursantów, pomaga potem we trafnej ocenie osobistych prac już zakończeniu kursu.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]