Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

24 stycznia 2022

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania. Mając tego świadomość mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla artystów

Istnieje wiele programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo iż został opracowany jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się podstawowym oprogramowanie artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, Corel Painter czy GIMP, w których przy zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi lub gwaszem. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – kurs z udziałem instruktora

W praktyce uczenie się digital paintingu przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać przydatne triki korzystania z pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, radzimy wziąć udział w kursie przygotowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]