Srebrne kolczyki

5 sierpnia 2019

Kolczyki srebrne są najbardziej popularnym, a także najchętniej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność zawdzięczają zapewne dużemu zróżnicowaniu wzornictwa, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najbardziej popularne są zapewne kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra robi się kolczyki

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i dodatkowo chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć spotykanych w kolczykach

Wybór zapiecia pozostawia się upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Różnorodność rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]