Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

30 lipca 2018

Kluczową przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych konsekwencji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie ogromnej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę internetową. Przekraczają one normy uczciwego SEO ustalone przez grupę Google, gdyż manipulują miejscem witryny w wyszukiwarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią tekstów sponsorowanych przepełnionych wieloma frazami. Występuje także proces wymiany linków, co jest zakazane. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nierzetelne praktyki zostaną wykryte, a to łączy się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czsem aż o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że gdy na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie starać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie zapewnia całkowitego powodzenia. Wyślijmy zapytanie do specjalistycznej firmy SEO, jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy błyskawicznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać tylko renomowanym firmom.