Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

15 lipca 2019

Znajdź impregnaty do drewna na zewnątrz

Środki do impregnacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno to materiał tworzący w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie używany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na zniszczenia i eksploatację. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]