Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

17 października 2018

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. W szczególności godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następny atut płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w ciężkich warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.