Zalety okien skrzynkowych

17 grudnia 2019

Więcej w temacie okna skrzynkowe producent na www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je można w starych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o montażu w takich budynkach, gdyż użycie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Należy przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej zakładane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery części – te górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i kiedyś służyły do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – na przykład domach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotąd najczęściej sięgano po sosnę lub dąb, ale od niedawna ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są bowiem o wiele bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza i skrajnych upałów.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]