Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

9 lutego 2020

Sporo śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają w trakcie różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także skute płytki ceramiczne czy zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do utylizacji.