Wynajem szalunków – na czym to polega?

1 listopada 2018

Pod tym linkiem poznasz bezkonkurencyjną ofertę wynajmu szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak łatwo zaobserwować też wersje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże koszty nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże wydatki.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę ważna będzie również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą poprzedni klienci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]