Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

27 października 2023

Kup sklejki szalunkowe.

Deski szalunkowe to kluczowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]