Rolety i akcesoria – sklep internetowy z roletami

10 lipca 2018

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pomaga to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien używa się firanek i zasłon, ale w ostatnich latach wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych i okiennych. W wielu z nich dostaniemy także wszystkie potrzebne akcesoria, tj. karnisze metalowe, wsporniki sufitowe i ścienne, kółka z żabkami czy rozety. W jednym miejscu będziemy w stanie skompletować pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, ale nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jakich błędów nie popełnić

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.