Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne

7 lutego 2022

Jeśli chcesz kupić domy góralskie, koniecznie odwiedź tę stronę.

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy ceglane. Obecnie jednak zauważyć można fakt, iż ich popularność powoli rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają bowiem mnóstwo atutów. Najważniejszym jest niewątpliwie wygląd – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są budowane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może także absorbować promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, co sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej sypiają i dbają o układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i innych

Najczęściej spotykanym rodzajem domów drewnianych są rzecz jasna te przypominające góralską architekturę. Często budowane są z bali, a sposób ich wykończenia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Podhalem.

Jakiemu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl którego jest wybudowany. Dlatego decydując się na takie wyjście, warto sprawdzić dotychczasowe realizacje architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi kontrahenci. Ważne jest, by w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze również sprawdzić się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]