Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

10 kwietnia 2019

Więcej informacji o sporządzaniu projektów budowlanych Kraków. Zajrzyj tutaj

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż budowa domu. Powinniśmy przy tym pamiętać, że nie jest to proste wyzwanie, zaś największe trudności wiążą się z dopełnieniem najróżniejszych urzędowych spraw. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie wydane, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien być opracowany przez architekta, zaś jego zawartość ustalają właściwe przepisy. Co więc powinien zawierać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Zawartość projektów budowlanych

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi być sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie istniejących i planowanych obiektów oraz sieci elektrycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się także dane o punkcie przechowywania odpadów, układzie roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też zawierać projekty wznoszonych domów, a często również oświadczenia firm dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach niezbędne będzie także dodanie wyników testów geologicznych.

Po co są projekty budowlane?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta inwestycja musi przebiegać według strategii ustalonej w owym projekcie, a wszelkie niedopatrzenia mogą być powodem jej niezatwierdzenia.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]