Projektowanie wnętrz – funkcjonalne i ergonomiczne mieszkania

22 października 2019

Jeśli szukasz pomocy projektanta wnętrz Kraków, zajrzyj na joannaklusak.com/oferta/

Sposób, w jaki prezentują się pomieszczenia, w których przebywamy, ma znaczne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Wskazane jest zatem zadbać o to, żeby wnętrza naszego domu były funkcjonalne, a ich stylistyka odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz nie wydaje się trudne, jednakże często okazuje się, że aby wykonać ją idealnie, potrzebne są fachowe umiejętności. Stawka jest wysoka – idzie wszak o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym będziemy żyć kilka albo nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Najlepiej powierzyć to zadanie specjaliście, czyli projektantowi wnętrz.

Projektant wnętrz – kompleksowa obsługa

Powierzając projektowanie wnętrz architektowi dostajemy pomoc specjalisty na wszystkich etapach aranżowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Opracowane przez niego projekty mieszkań są w pełni funkcjonalne i ergonomiczne. To ważne, bo optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni wymaga ogromnego doświadczenia, które można nabyć wyłącznie podczas studiów i wieloletniego wykonywania zawodu. W ramach jednego zlecenia opracowywane są przeważnie trzy projekty wnętrz – koncepcyjny, budowlany i wykonawczy.

Nie tylko projekty wnętrz – pozostałe usługi

Działanie architekta wnętrz w wielu przypadkach nie kończy się wyłącznie na opracowaniu projektów. By jego pomysły zostały urzeczywistnione, zwykle niezbędny jest również nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu materiałów (ewentualnie ich wskazaniu w sklepach) i nadzorze nad pracownikami remontującymi mieszkanie. Poza przygotowaniem projektów wnętrz, architekt zapewnia też pomoc przy wyborze nieruchomości, w profesjonalny sposób analizując warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego domu lub mieszkania.

Nasza siedziba:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]