Piaskowiec elewacyjny to komponent szeroko stosowany w budownictwie. Stał się popularny nie tylko jako element ozdobny w środku budynków, ale też na zewnątrz. Sprawdźmy więc co dokładnie decyduje o jego powszechnym użyciu.
Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?
Niezwykle rozpowszechnionym surowcem używanym w trakcie budowy budynków mieszkalnych oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych – od jasnego, przez różowy aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i typem – możemy dostać płytki płaskie, pofałdowane, opalizujące, o łamanych brzegach. Niektóre gatunki piaskowca charakteryzują się szlachetnym połyskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek innych minerałów. Dlatego piaskowiec znakomicie spełnia funkcję reprezentacyjną – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako element elewacyjny. Stanowi doskonały element na tarasy, słupki ogrodzeniowe oraz ozdobne murki.
Piaskowiec elewacyjny – niezniszczalny i estetyczny
Kluczową właściwością piaskowca jest jego niezwykła niewrażliwość na szkodliwe czynniki środowiskowe. Płyty elewacyjne prezentują się świetnie przez nawet 30-40 lat. To kamień w 100 proc. naturalny, który opiera się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej nieruchomości. Na rynku pojawia się wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.