Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

3 lipca 2019

Jesteś zainteresowany dobrą ofertą wynajmu szalunków Kraków? Nie czekaj! Skieruj się na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, z reguły wykonane z desek, sklejki laminowanej lub metalu, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, kształtowania właściwego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Przydają się one również do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Stropowe, ścienne i do wykopów – wynajem szalunków

Deskowania, to też nazwa szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na stolik szalunkowy, podpory i dźwigary, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują rozległym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]