Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

12 września 2019

Chcesz kupić kontener na gruz? Wejdź na http://tinyurl.com/yxtl9kzg

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, a także odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać odwiezione do wskazanego punktu zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane utylizacji zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednakże wyniknąć trudności związane z przechowywaniem i przewozem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, trzeba wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – rodzaje

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania i przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są także kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak granulaty, wióry metalowe czy trociny. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite podmioty. Pośród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem piwnic i strychów, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Udostępniają je one klientom, a po zapełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]